пятница, 5 февраля 2016 г.

Як відзначали День Соборності України у Котовську

22 січня о 9 ранку навпроти привокзальної площі біля погруддя Т.Г. Шевченка відбулися урочистості, організовані і проведені владою міста на честь Дня Соборності України. Кількадесят городян, депутатів, чиновників поклали квіти до погруддя Т.Г. Шевченка, двічі пролунав Гімн України. Відкривав і закривав урочистість колишній депутат Котовської міськради, який у січні 2013 року активно підтримав і голосував за звернення до тодішнього Президента України В.Ф. Януковича про «розгін Майдану». Котовська районна рада, до речі, незважаючи на тиск в січні 2013 року не прийняла такого звернення…
Ще до початку заходу, волонтери розвісили  кілька прапорів України, підписаних бійцями АТО, патріотами, але одразу по закінченню заходу комунальна техніка і робітники почали терміново розбирати ялинку. Прапори чомусь стали заважати і їх згорнули.
О 12.00 біля погруддя Т.Г. Шевченка та Державного Прапору України, стенду Небесної Сотні і загиблих бійців АТО, відбулося урочисте богослужіння. Богослужіння провів священник УПЦ КП о. Михайло за Україну, українців, в пам'ять за всіх борців за волю. Прозвучали Гімн України і Гімн Небесної Сотні. Участь у заході прийняли також козаки і городяни.
Прикро, що Соборність України у м. Котовську, як і всі державні урочистості, відзначають як у байці Л. Глібова «Лебідь, Щука і Рак», а на місцях подекуди продовжується роз’єднання і розпорошення, і все це - через обранців і можновладців.
В попередній публікації про збори правління місцевої «Спілки воїнів-інтернаціоналістів» та «Чорнобильців» («Діалог краще сварки», КВ № ¾ від 14.01.2016 р. – ред.) я писав про те, що головуючий Борис Р. відмовив священнику УПЦ КП о. Михайлу проводити богослужіння в каплиці меморіалу, що побудували «афганці». Кілька місяців тому той же Борис Р. за підтримки міськради отримав затвердження процедури створення в м. Котовську пам’ятника учасникам АТО. Все, що стосується вшанування учасників АТО,  мають вирішувати лише самі АТОшніки і їх сім’ї! Дякуючи нашому керівникові військомісаріату, вже створена громадська Організація учасників АТО, але чомусь він сам є заступником у вищезгаданого Бориса Р.  Документацію ведуть чомусь у військоматі працівники   у службовий час, збирають внески. Але має бути створено «Котовський міський Центр допомоги учасникам АТО» за прикладом Одеської ОДА. Продовжується пригнічення Котовської міської і районної медицини, злочинно знищуються відділення міської лікарні: фтизіатричне, відділення в с. Новоселівці. Котовськ здатен стати медичним центром півночі Одещини, але теперішні міські можновладці вже три сесії міськради «воюють» між собою. Можливо станеться диво і на черговій сесії Котовської міської ради 27 січня депутати втілять Соборність в життя містян і селян задля блага виборців.

А. ТІОРА, громадський діяч 

Комментариев нет:

Отправить комментарий